NEWSROOM

Stypendysta Sanmar mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym!

W grudniowy weekend ( 8-9.12.2012r. )  na wrocławskiej hali przy ulicy Paderewskiego rozegrano po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym. Grupa Sanmar z radością została sponsorem głównym tego wydarzenia.

W zawodach walczyło ponad 200 zapaśników, którzy stoczyli łącznie 384 walki na trzech matachJedna walka miała jednak dla nas szczególne znaczenie: czternastoletni zapaśnik Śląska Wrocław oraz stypendysta Sanmar Sp. z o.o. – Norbert Daszkiewicz –  w kategorii do 66 kg stanął w finale do rywalizacji z Jakubem Madejem (PTC Pabianice ). Norbert był bezkonkurencyjny, pokonując wszystkich rywali zdobył złoty medal mistrzostw. Został także wybrany najlepszym zapaśnikiem mistrzostw rozgrywanych w stolicy Śląska.

Grupa Samar jako mecenas tego zawodnika oraz sponsor główny Mistrzostw Polski Młodzików postanowiła dodatkowo nagrodzić Norberta Daszkiewicza przekazując mu nagrodę pieniężną.

Norberta do zawodów poprowadził trener Krzysztof Mudrecki, który nie krył swoich emocji i radości ze zwycięstwa podopiecznego, którego jako pierwszy miał możliwość uczyć abecadła zapasów.

Norbert trenuje od 7. roku życia. Choć ma 14 lat, walczy ze starszymi zawodnikami – w kategorii kadetów. Teraz przed młodym zapaśnikiem zawody kadetów na Łotwie, a także rozgrywki Pucharu Polski. Norbert zamierza pójść w ślady Damiana Janikowskiego i w przyszłości zdobyć medal olimpijski.

Trzymamy kciuki za Norberta, którego konsekwencja, upór i pasja są bez wątpienia wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń początkujących zapaśników. Jesteśmy przekonani, że talent tego zawodnika z pewnością doprowadzi go do wymarzonych najwyższych odznaczeń sportowych.