NEWSROOM

Mama i Tata w pracy – jak Sanmar wspiera rodziców

Współczesne wyzwania, jakie stawia przed nami życie zawodowe i rodzinne, często wymagają dokonywania trudnych wyborów. Według raportu „The Modern Family Index” aż 85% pracujących rodziców czuje się zestresowanych próbując zbalansować życie zawodowe i rodzinne, a 78% twierdzi, że wsparcie ze strony pracodawcy znacząco poprawia ich samopoczucie i produktywność. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, Dziecka oraz Ojca chcemy opowiedzieć, w jaki sposób Sanmar wspiera pracujących rodziców.

Na pierwszym miejscu elastyczność

Spokój rodzica, który wie, że może liczyć na wsparcie swojego pracodawcy, to w Sanmarze standard. Nasi pracownicy mają możliwość pracy hybrydowej, zdalnej oraz elastyczne godziny pracy. Dzięki temu mogą dostosować swoje obowiązki zawodowe do potrzeb rodzinnych, co szczególnie ważne jest w okresach, takich jak choroba dziecka czy dni wolne od szkoły.

Korzystam z pracy w domu kiedy syn jest chory lub gorzej się czuje i nie może pójść do szkoły. Również podczas ferii lub wakacji to bardzo duża zaleta, wielu rodziców ma spory problem, co zrobić ze swoimi pociechami, szczególnie, że nie wszyscy mogą liczyć na pomoc babci lub opiekunki – mówi Basia, nasza spedytorka z Oddziału w Krakowie. 

Nasze dzieci w pracy

W sytuacjach szczególnych rodzic może przyprowadzić swoje dziecko do biura. Nikt na to krzywo nie spojrzy. Każdy może znaleźć się w sytuacji awaryjnej, kiedy nie można zapewnić innej opieki dla dziecka.  Nasza firma stworzyła przyjazne i komfortowe strefy relaksu, gdzie dzieci mogą spędzać czas, podczas gdy ich rodzice pracują. 

Kiedy dowiedziałam się, że moje dzieci są mile widziane w naszym biurze i mogą do niego swobodnie przychodzić, poczułam ogromną ulgę. Po szkole często do mnie zaglądają, żeby przybić piątkę, przytulić się i zdać szybką relację z tego, co było na lekcji. Bardzo lubię ten moment dnia. Nasza firma naprawdę rozumie potrzeby rodziców i wychodzi im naprzeciw – podkreśla Andżelika, managerka Oddziału w Buku.

Powroty z urlopów rodzicielskich i chorobowych

Nie ma problemów z urlopami rodzicielskimi czy chorobowymi. Rodzice mogą bez stresu korzystać z przysługujących im przerw, wiedząc, że po powrocie będą mile widziani. Przyjazny i łagodny powrót do pracy po urlopie macierzyńskim lub ojcowskim to coś naturalnego w Sanmar.

Po powrocie z urlopu macierzyńskiego czułam się wspierana na każdym kroku. Nie tylko mogłam liczyć na pomoc w ponownym wdrożeniu się w obowiązki, ale także na zrozumienie i elastyczność, gdy potrzebowałam dostosować godziny pracy do nowych obowiązków rodzinnych – dzieli się swoją historią Kasia, spedytorka z Poznania.

Wyrozumiali managerowie

Jednym z filarów naszego sukcesu jest zrozumienie i wsparcie, jakie nasi managerowie oferują swoim zespołom w kwestiach m.in. rodzicielstwa. Często sami są rodzicami, dlatego doskonale rozumieją wyzwania, przed którymi stają pracownicy łączący życie zawodowe z rodzinnym.

„Mój manager jest dla mnie bardzo dużym wsparciem, zawsze zrozumie kiedy trzeba wyjść wcześniej, aby zdążyć odebrać dziecko z świetlicy lub w przypadku sytuacji losowych, np. choroby. Nie robi też nigdy problemów, kiedy przychodzę z synem do biura, gdy szkoły mają tzw. długie weekendy (kupuję mu często wafelki z automatu 🙂) lub zostaję z nim w domu i pracuję zdalnie – mówi Agnieszka, z działu administracji.

Jeżeli zaczniesz pracować w firmie Sanmar, to szybko przekonasz się, że dziecko w przestrzeni biurowej, to nic dziwnego. Stawiamy na elastyczność, zrozumienie i realne działania, które pozwalają naszym pracownikom godzić karierę z życiem rodzinnym. W Sanmar nie trzeba wybierać między byciem dobrym rodzicem a skutecznym pracownikiem – u nas można być jednym i drugim.

Dołącz do naszej społeczności i przekonaj się, jak praca w przyjaznym i wspierającym środowisku może wpłynąć na jakość Twojego życia zawodowego i rodzinnego.